Tag Archives: poezi

Mos i lesho lotet


Mos i lesho lotet sepse thone se ato jane per te dobetit Ndjeshmeria virtyt nuk eshte as te ngre lart por mblidhu, shtrengoju, lidhi fort ato lote pas grykes si nje top a lemsh a gjyle packa se te terheq … Continue reading

Posted in Poezi | Tagged , , , , , , , , | Leave a comment

Ninulle


Flini te emblit e mi Ne paqe, pa frike Se  nuk ka kucedra As aliene, as perbindesha Te fshehur n’ erresire Nata eshte e mire

Posted in Poezi | Tagged , , , , , , | Leave a comment

Mos ki frike njeriun


Mos ki frike njeriun Edhe pse eshte i afte Te te vjedhe gezimin Reputacionin, nderin, Te t’privoje dashurine nxtijen, inkurajimin E balte te te hedhe

Posted in Poezi, Reflektime | Tagged , , , | Leave a comment

Kenga e shtegtimit


Po shkoj Dhe ndihem si nje hajdut, te cilin s’e vune re kur erdhi Dhe askush kur kur iku, E plackitura jam une Po shkoj Si nje ere, Qe ia urryen feshferimen Ia perfolen Dhe freskine, Se u ndjene te … Continue reading

Posted in Poezi | Tagged , , | Leave a comment