Author Archives: Rudina

www.shigjete.com


Miq te dashur, sot kam “levizur shtepine” 🙂 nga wordpress.com tek http://www.shigjete.com. Per momentin kam bere vetem eksportimin e krejt blogut ne domainin e ri, dhe jam ende duke punuar me faqen. Nese keni sugjerime me shkruani 🙂 Degjohemi nga … Continue reading

Posted in Reflektime | Leave a comment

Mos i lesho lotet


Mos i lesho lotet sepse thone se ato jane per te dobetit Ndjeshmeria virtyt nuk eshte as te ngre lart por mblidhu, shtrengoju, lidhi fort ato lote pas grykes si nje top a lemsh a gjyle packa se te terheq … Continue reading

Posted in Poezi | Tagged , , , , , , , , | Leave a comment

What-A-Melon Cake!


Nje ide fantastike per ta provuar me femijet tani ne vere. Faleminderit Ledia 🙂

Posted in Reflektime | 2 Comments

Melina


Makina u nis. Porta u mbyll. Melina doli nga dhoma ne verande, por pa e nxjerre koken te na shihte tek iknim. Zemra me rendoi sepse e pashe teksa niseshim tek u fut me shpejtesi ne dhome, dhe mendova se … Continue reading

Posted in Ditar, Reflektime | Tagged , , , | Leave a comment

Pushime pa Facebook


Pa Facebook, me familjen, ne nje plazh te qete e jo popullor te cilit kur ia them emrin me pyesin dy ose tre here te tjera per ta qartesuar. Ne nje shtepi te thjeshte tipike fshati, me avlli, oborr a … Continue reading

Posted in Reflektime | Tagged , , , , , , , | 2 Comments

Te perballesh me frikerat


Une nuk e mbaj veten per njeri frikacak, duke qene se e panjohura me grish; fillimet e reja me nxisin dhe aktivizojne. E megjithate une jam nje njeri perplot me frikera. Eshte nje frike qe duket se nuk me shqitet … Continue reading

Posted in Reflektime | Tagged , , , , , , , , | Leave a comment

Ninulle


Flini te emblit e mi Ne paqe, pa frike Se  nuk ka kucedra As aliene, as perbindesha Te fshehur n’ erresire Nata eshte e mire

Posted in Poezi | Tagged , , , , , , | Leave a comment