Monthly Archives: August 2014

What-A-Melon Cake!


Nje ide fantastike per ta provuar me femijet tani ne vere. Faleminderit Ledia 🙂 Advertisements

Posted in Reflektime | 2 Comments

Melina


Makina u nis. Porta u mbyll. Melina doli nga dhoma ne verande, por pa e nxjerre koken te na shihte tek iknim. Zemra me rendoi sepse e pashe teksa niseshim tek u fut me shpejtesi ne dhome, dhe mendova se … Continue reading

Posted in Ditar, Reflektime | Tagged , , , | Leave a comment

Pushime pa Facebook


Pa Facebook, me familjen, ne nje plazh te qete e jo popullor te cilit kur ia them emrin me pyesin dy ose tre here te tjera per ta qartesuar. Ne nje shtepi te thjeshte tipike fshati, me avlli, oborr a … Continue reading

Posted in Reflektime | Tagged , , , , , , , | 2 Comments

Te perballesh me frikerat


Une nuk e mbaj veten per njeri frikacak, duke qene se e panjohura me grish; fillimet e reja me nxisin dhe aktivizojne. E megjithate une jam nje njeri perplot me frikera. Eshte nje frike qe duket se nuk me shqitet … Continue reading

Posted in Reflektime | Tagged , , , , , , , , | Leave a comment