Monthly Archives: July 2014

Ninulle


Flini te emblit e mi Ne paqe, pa frike Se  nuk ka kucedra As aliene, as perbindesha Te fshehur n’ erresire Nata eshte e mire Advertisements

Posted in Poezi | Tagged , , , , , , | Leave a comment

Mos ki frike njeriun


Mos ki frike njeriun Edhe pse eshte i afte Te te vjedhe gezimin Reputacionin, nderin, Te t’privoje dashurine nxtijen, inkurajimin E balte te te hedhe

Posted in Poezi, Reflektime | Tagged , , , | Leave a comment

Me pelqen Nata


Me pelqen nata, kur te gjithe kane fjetur e asgje me nuk pipetin vec makinave ne rruge e ndonje qen lagje qe nuk pelqen qetesine

Posted in Poezi | Tagged , , , , , , | Leave a comment

#MH17- Fluturimi i fundit 777


Nje ore e copetuar, nje majmun kukull, canta, pashaporta, rroba, vizatime femijesh, valixhe dhe copa te avionit mes shkrumbit dhe hirit. Keto jane cfare lane pas pasagjeret e fluturimit MH17, te cilet ishin nga kombesi te ndryshme: hollandeze, malajziane, indoneziane, … Continue reading

Posted in Reflektime | Tagged , , , | Leave a comment

Kenga e shtegtimit


Po shkoj Dhe ndihem si nje hajdut, te cilin s’e vune re kur erdhi Dhe askush kur kur iku, E plackitura jam une Po shkoj Si nje ere, Qe ia urryen feshferimen Ia perfolen Dhe freskine, Se u ndjene te … Continue reading

Posted in Poezi | Tagged , , | Leave a comment