Monthly Archives: January 2014

Ne Bllok ku ecin te bukurit


Me pelqen te eci permes Bllokut, aty thuhet se ecin te bukurit. Aty ku duket se gjallon nje lloj tjeter jete. Nje jete pa strese, pa limite, pa keqardhje, pa pengje, pa deshtime. Sepse aty duket sikur cdo njeri qe … Continue reading

Posted in Reflektime | Tagged , , | 1 Comment

Te gjitheve na duhet nje Ana


Energjike, pozitive, e vrullshme, e dashur, e qeshur eshte Ana, motra e vogel e Elses tek “Frozen”. Por Ana eshte edhe e nxituar, naive, ajo rrembehet dhe u beson shume shpejt njerezve. Kerkon te martohet nje ore pasi takoi “princin … Continue reading

Posted in Reflektime | Tagged , , , , , | Leave a comment

Frozen- aty ku mami qau


Kur mami perlotet, nuk kalon pa u vene re. Jemi mesuar te shohim femijet te qajne, por kur perlotet mami, bota ndalet, sidomos per ta! Ishte kaq e rralle dhe mbeti kaq shume ne kujtesen e femijeve te mi, aq … Continue reading

Posted in Reflektime | Tagged , , | 1 Comment

Hyr me cfare kembe te duash!


“Hyr me kemben e djathte” i thashe bashkeshortit qe sapo ishte kthyer nga nje xhiro ne diten e pare te vitit te ri. “Pse?” me pyeti ai i habitur. “Se keshtu thone qe te shkoje mbare viti”- vazhdova une me … Continue reading

Posted in Reflektime | Tagged , , , , | Leave a comment